Koło wokalne

Zespół „Zarys” śpiewa w naszym gimnazjum już przeszło 10 lat. Oczywiście skład zmienia się, wraz z odkrywaniem nowych talentów wokalnych, no i rotacji śpiewających gimnazjalistów. Można go usłyszeć podczas licznych uroczystości szkolnych i imprez środowiskowych. Oprócz tego zespół „Zarys” startuje w różnych konkursach wokalnych począwszy od Roska – na ludowo, poprzez nuty patriotyczne i harcerskie w Kuźnicy Czarnkowskiej, kolędowo spełnia się w Trzciance, a że „śpiewać każdy może” przekonuje się w Pile, gdzie również „Cztery pory roku” można wyśpiewać w piosenkach.

Zespół zapewnia oprawę muzyczną i wokalną podczas WOŚP-u, „Dnia Diabetyka”, „Podziel się wigilią”, czy „Hej kolęda, kolęda”. Opiekunem zespołu jest Małgorzata Zajda, która jako była uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2, stawiała tu swoje pierwsze kroki wokalne oraz Ryszard Woźniakowski – muzyk naszej szkoły, z którym razem tworzą całkiem zgrany team.

Życzymy dziewczynom z zespołu dalszych ambicji w rozwijaniu talentów muzycznych i osiągania zamierzonych sukcesów.

Małgorzata Zajda nauczyciel PG

17 listopad 2015, koncert Ptaszyn 086        17 listopad 2015, koncert Ptaszyn 096 1417381632603        1417381633881 1417381634369                    Zarys3