Dzień Profilaktyki

W tradycje Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie weszły Szkolne Dni Profilaktyki, które mają na celu poszerzenie wiedzy młodzieży na temat uzależnień,  promowanie zdrowego stylu życia, eliminowanie zachowań agresywnych, wzrost wzajemnej akceptacji wobec siebie, podniesienie poziomu bezpieczeństwa w szkole  oraz  dostarczanie informacji o alternatywnych formach spędzania wolnego czasu.

Podczas obchodzonych w szkole Dni Profilaktyki zorganizowane zostały prelekcje dla uczniów  z udziałem przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie oraz pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków- ratowników z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, a także warsztaty i koncerty profilaktyczne. W 2016 roku odwiedził nas niecodzienny gość – pan Lech Dyblik znany wszystkim jako ,,Badura" z serialu ,,Świat według Kiepskich". Opowiedział gimnazjalistom o swoim życiu problemach z alkoholem, a to czego uczniowie dowiedzieli się od niego powinno być przestrogą.

W ramach obchodów Szkolnego Dnia Profilaktyki od roku szkolnego 2010/2011 uczniowie klas drugich publicznie przedstawiają rezultaty projektu edukacyjnego z zakresu profilaktyki.

Szkolne Dni Profilaktyki na przestrzeni lat obfitowały w wiele profilaktycznych akcentów. Przyczyniły się do tego wizyty specjalistów oraz szereg działań podejmowanych przez nauczycieli  i uczniów. Wszystko to pomagało zrozumieć młodym ludziom, że nieodpowiedzialne zachowanie niesie za sobą przykre konsekwencje, a czasami rzutuje na dorosłe życie.

Maria Stachowiak-pedagog szkolny

DSC_0148            DSC_0169 DSC_0212            DSC_1008 DSCF2957            DSCN2876 DSCN2897            DSCN2916