Najlepsi z najlepszych

 

Czerwiec w każdej szkole to czas podsumowań, analiz, a także wyróżnień i gratulacji. Podobnie jest w Publicznym Gimnazjum w Czarnkowie, gdzie w ostatnim tygodniu nauki organizowana jest od roku szkolnego 2003/04 wyjątkowa uroczystość, wielka gala – Ceremoniał Nadania Tytułów „Najlepszy z Najlepszych”. W naszej szkole koncert ten to tradycja, która na stałe wpisana została w harmonogram imprez szkolnych i ma na celu wyróżnienie, i uhonorowanie uczniów odnoszących sukcesy w różnych dyscyplinach naukowych oraz sportowych.

Ta niezwykle wyjątkowa i atrakcyjna dla uczniów uroczystość jest podsumowaniem mijającego roku szkolnego. Przebiega w dwóch częściach: naukowej i sportowej. Nagradzanych jest wielu gimnazjalistów nominowanych w różnych kategoriach za osiągnięcia i reprezentowanie szkoły w konkursach przedmiotowych  oraz zawodach sportowych. W plebiscytach trwających przez cały rok szkolny uczniowie gromadzą punkty zgodnie z rangą konkursu. Spośród nich wyłaniane są dwie najlepsze osoby, którym dyrekcja wręcza  statuetki oraz tytuł „Supergłowa Nauk Humanistycznych” i „Supergłowa Nauk Matematyczno – Przyrodniczych”. W części sportowej  wyróżnionych zostaje dziesięciu najlepszych  sportowców wśród chłopców i dziewcząt. Plebiscyt na najlepszego sportowca gimnazjum został wymyślony przez Wiesława Stułkę i prowadzony jest przez cały rok szkolny.  Uczniowie, biorący udział w zawodach szkolnych, otrzymują punkty zgodnie z rangą rozgrywek. Do gratulacji, dyplomów i nagród dołączone są  występy artystyczne naszych uczniów, piosenki, wiersze i skecze.

 Dorota Sinoradzka

DSCN1584      

       P1090410

P1090412      P1090521

P1090580      P1090593

P1090610