Rajd pierwszoklasistów

Tradycją naszego gimnazjum jest Rajd Gimnazjalisty, którego celem jest integracja klas pierwszych i oficjalne włączenie ich w poczet uczniów naszej szkoły.

Odbywa się on pod koniec września, kiedy to uczniowie klas pierwszych są jeszcze nieco zagubieni i nieśmiali. Początek rajdu rozpoczyna się w auli, gdzie klasa, która wygrała rajd w poprzednim roku, przygotowuje zadania, quizy i łamigłówki do wykonania przez przedstawicieli pierwszaków. Dalsza część rajdu odbywa się w terenie – przeważnie na trasie do Śmieszkowa, gdzie przed kotami ups… przepraszam pierwszakami kolejne zmagania na punkty. Po dotarciu do Śmieszkowa, czeka na uczniów poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klas pierwszych. Jest to przeważnie kiełbaska z grilla i pyszne domowe ciasto. Droga powrotna upływa w lżejszej atmosferze, bo już mniej więcej wiadomo, jak klasie poszło. Finał rajdu to ponowne spotkanie w auli, by ogłosić wyniki.

Klasa, która wygrywa rajd, cieszy się niesamowicie, bo chce kolejnym pierwszakom za rok zgotować jeszcze lepsze niespodzianki. Z wychowawcą wygranej klasy jest gorzej, bo musi przygotować cały plan logistyczny tego przedsięwzięcia i zadbać o każdy szczegół rajdu. Samorząd Uczniowski chętnie pomaga i dodaje wychowawcy wsparcia i otuchy. Po rajdzie, żaden uczeń z klasy pierwszej nie ma już wątpliwości, że w GIMOLU FAJNIE JEST NA FEST!!!

Małgorzata Zajda  – nauczyciel religii

opiekun Samorządu Szkolnego