Bal Gimnazjalisty

Niech żyje bal,
Bo to życie, to bal jest nad bale
Niech żyje bal,
Drugi raz nie zaproszą nas wcale
Orkiestra gra,
jeszcze tańczą i drzwi są otwarte,
Dzień wart jest dnia
I to życie zachodu jest warte!”

Bal Gimnazjalisty to tradycja naszego gimnazjum. Bal organizowany jest corocznie dla uczniów klas trzecich  na zakończenie szkoły –kolejnego etapu kształcenia. Oficjalną część  balu rozpoczyna powitanie wszystkich zebranych gości, dyrekcji szkoły, nauczycieli, wychowawców, rodziców, a przede wszystkim uczniów klas trzecich. Oficjalnego otwarcia Balu Gimnazjalisty i zaproszenia do poloneza dokonuje pan dyrektor  Grzegorz Staniszewski. Uczniowie prowadzeni na początku tańca przez pana dyrektora i panią dyrektor przedstawiają z roku na rok coraz dłuższe i wspanialsze układy poloneza . Corocznie ciepłe słowa trzecioklasistom przekazują goście balu: burmistrz miasta lub jego zastępca oraz przedstawiciel Rady Rodziców. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie bawią się w dyskotekowych rytmach. Nigdy nie brakowało śmiechu, żartów i szaleństwa. Pierwszy uroczysty bal zostaje na długo w pamięci naszych absolwentów. Na przestrzeni lat atrakcją balu były pokazy tańca towarzyskiego, latynoamerykańskie, breakdance oraz szkolnych kabaretów.

Miło wspominamy I i II Bal Gimnazjalisty  w Brzeźnie na Okęciu, w 2001r. i 2002r. Trzecioklasiści  poloneza  tańczyli na dworze. Kolejne bale odbywały się w szkole, w hali- część oficjalna i w auli-cześć nieoficjalna.

Ewa Wenz-nauczyciel matematyki

5p 001